Заступник голови облдержадміністрації Юлія Костюніна провела онлайн-нараду з заступниками  міських, сільських, селищних голів, заступниками керівників військово-цивільних адміністрацій, начальниками служб у справах дітей, керівниками центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, центрів соціальних служб територіальних громад області

03.02.2022 заступник голови облдержадміністрації Юлія Костюніна провела онлайн-нараду з заступниками  міських, сільських, селищних голів, заступниками керівників військово-цивільних адміністрацій, начальниками служб у справах дітей, керівниками центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, центрів соціальних служб територіальних громад області

На нараді розглядалося питання «Реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Донецькій області, розвиток сімейних та наближених до сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (на прикладі Комунального закладу «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Крила Надії» Маріупольської міської ради»).

Юлія Костюніна підкреслила, що Конвенція ООН про права дитини визначає, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння.

Сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини – це один із базових принципів  Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017    № 526-р.

У Донецькій області  загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, складає 4958 осіб, з них у  сімейних формах виховання, за оперативними даними служб у справах дітей громад, станом на сьогодні, перебувають 4288 дітей (86,5%).

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Тимофеєва доповіла про розвиток у Донецькій області  сімейних та наближених до сімейних форм виховання дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01.02.2022 в області функціонує 79 дитячих будинків  сімейного типу та 165 прийомних сімей, в яких виховується 868 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

З 2017 року житло для функціонування ДБСТ придбавається за рахунок  субвенції з державного бюджету на умовах співфінансування для міст обласного значення.

Протягом  2017- 2021 років було придбано 30 житлових будинків на загальну суму 71 млн. 877 тис. грн., у тому числі   6 млн. 826 тис. грн – з місцевих бюджетів.

Разом з тим, у закладах інституційного догляду та виховання дітей продовжують перебувати та потребують влаштування у сім’ї  487 дітей зазначеної категорії, з них: 50% дітей перебувають у складі великих родинних груп,  157 дітей з інвалідністю, що значно ускладнює їх влаштування до сімейних форм виховання.

У  зв’язку з цим, дуже актуальним в області стає питання щодо розвитку форм виховання, наближених до сімейних. До них належать малі групові будинки та відділення малих групових будиночків у складі Центрів соціальної підтримки дітей та сімей.

 

Начальник управління «Служба у справах дітей» Маріупольської міської ради Наталя Красильникова розповіла про досвід Маріупольської територіальної громади, які перші в області створили  Центр соціальної підтримки дітей та сімей, у якому створені відділення малих групових будиночків для проживання та виховання до досягнення 18-річного віку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в умовах, наближених до сімейних.

Під час наради представники територіальних громад активно брали участь в обговоренні порушених на нараді питань, отримували відповіді на поставлені питання, обмінювалися досвідом.

Підсумовуючи, Юлія Костюніна звернулася до представників громад щодо визначення в кожній з них загальної концепції розвитку сімейних та  наближених до сімейних форм виховання та механізмів її реалізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *