Засідання координаційної ради у справах дітей облдержадміністрації з питання: «Про стан виконання регіонального стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Донецькій області на 2018-2026 роки, проблемні питання та пріоритетні напрямки роботи у 2020 році»

04.02.2020 в залі засідань облдержадміністрації, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Костюніної Юлії Олександрівни, відбулось  засідання координаційної ради у справах дітей облдержадміністрації з питання: «Про стан виконання Регіонального стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Донецькій області на 2018-2026 роки, проблемні питання та пріоритетні напрямки роботи у 2020 році».  В засіданні прийняли участь члени координаційної ради та члени робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

На виконання Регіонального плану оптимізовано 7 інтернатних закладів, з них: 2 – ліквідовані (мм. Мирноград, Маріуполь); 5 – реорганізовані в заклади загальної середньої освіти (м.м. Бахмут, Добропілля, Слов’янськ, Костянтинівка, Торецьк) та реформовано дитячі будинки «Сонечко» та «Гайок» в навчально-реабілітаційні центри.
Станом на 01.01.2020 в області функціонує 29 закладів інституційного догляду і виховання дітей, в яких виховується 3616 дітей:
21 – системи освіти, у яких перебуває 3112 дітей (11- спеціальних шкіл-інтернатів, 4 – санаторних шкіл-інтернатів; 2 – навчально-реабілітаційні центри; 4 – заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування);
1 – системи охорони здоров’я («Антошка» м. Краматорськ 112 дітей);
1 – системи соціального захисту населення ( м. Дружківка 175 дітей);
6 – центрів соціально-психологічної реабілітації дітей системи служб у справах дітей, у яких отримають реабілітацію 217 дітей.
Отже, кількість інтернатних закладів протягом 2018-2019 років зменшилась на 22% та кількість дітей-вихованців в закладах інституційного догляду зменшилась на 989 дітей, або 21%.

У Донецькій області станом на 01.01.2020 року загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, складає 5224 особи, з них 306 дітей, які перемістилися з території Донецької та Луганської області, АР Крим, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
В інтернатних закладах перебуває 506 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, або 9,7% від їх загальної кількості.
Сімейними формами виховання охоплено 4524 дитини зазначеної категорії або 86,6%, з них:
3747 дітей перебувають під опікою (піклуванням) громадян;
727 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу;
50 дітей тимчасово влаштовані до сімей родичів, знайомих.
На сьогодні потребують вирішення питання: збільшення відсотку влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання; збільшення кількості посад фахівців соціальної роботи, збільшення відсотку закладів дошкільної та загальної середньої освіти, де запроваджено інклюзивне навчання; збільшення відсотку громад, в яких створено не менш 1 патронатної сім’ї тощо.
За результатами проведення координаційної ради прийняте рішення, яке буде спрямоване для виконання усім заінтересованим структурам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *