Засідання колегії в Добропільській райдержадміністрації з питань соціального захисту дітей

25 серпня в залі засідань Добропільської райдержадміністрації відбулося засідання колегії, у якому взяли участь голова районної ради Юрій Середа, начальники управлінь, відділів і служб районної державної адміністрації, керівники територіальних органів та інших центральних органів виконавчої влади в районі, керівники підприємств, установ, організацій району, сільські, селищний голови. Засідання провела в.о голови райдержадміністрації Наталя Перекотій.
На засіданні колегії розглянуто 3 питання.
Члени колегії заслухали начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Ларису Грибаускас з питання стану влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання.
Одними із пріоритетних напрямків роботи райдержадміністрації є удосконалення механізму взаємодії місцевих органів влади щодо раннього виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у сім’ях, де батьки неналежним чином виконують свої батьківські обов’язки та подальший розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для влаштування дітей у сім’ї.
Сімейними формами виховання в районі охоплено 76 (88,4%) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 60 дітей перебувають під опікою громадян, 4 дітей перебувають у прийомних сім’ях, 12- у дитячих будинках сімейного типу.
На території району функціонує: 2 прийомні сім’ї, до яких влаштовано 5 дітей, та 2 дитячі будинки сімейного типу, з влаштуванням 17 дітей.
Поза сімейним вихованням в районі ще залишаються 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в дитячих закладах системи охорони здоров’я, системи освіти та системи соціального захисту. Їх влаштування до сімейних форм має вирішити проблеми повноцінного утримання та виховання, адаптації до самостійного життя.
Службою у справах дітей та іншими структурами, які здійснюють функції соціального захисту законних прав та інтересів дітей Добропільського району, здійснюється цілеспрямована та послідовна робота в напрямку забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання та їх соціального захисту. Результатом плідної співпраці буде створення найближчим часом прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу, що надасть можливість влаштування до сімейних форм виховання ще 7 дітей, позбавлених батьківського піклування.
По кожному з питань порядку денного засідання колегії райдержадміністрації відбулися обговорення та прийняті відповідні рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *