Запровадження послуги з патронату над дитиною у місті Авдіївка

У місті Авдіївка, як і  в ряді інших міст нашої держави  запровадження  послуги  з патронату дуже важливе та необхідне. Проживання у родині патронатного вихователя допоможе дітям не тільки залишитись  у своїй громаді, а й дасть можливість підтримувати зв’язок з батьками, попередить потрапляння дитини в центри соціально-психологічної реабілітації, будинок дитини.

Знаючи про потребу міста в таких послугах, фахівцями  служби у справах дітей Авдіївської міської ради, центру соціальних служб протягом 2020 року проводилась робота з мотивації мешканців міста щодо створення патронатної родини. На початку вересня 2020 року документи патронатного вихователя були направлені для подальшого навчання.

Передостаннім етапом запровадження послуги з патронату був тренінг Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині», який проходив 15 та 16 березня у нашому місті. Захід проводився з теми «Міждисциплінарна команда: партнерство та прийняття рішень у найкращих інтересах дитини» і  проходив у рамках проекту «Спільно. Соціальні послуги для сімей в громаді» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Тренінг проводив методист вищої категорії Харківського обласного центру соціальних служб, національний тренер, який сертифікований за Програмою підготовки патронатних вихователів.

Участь у тренінгу приймали фахівці: Авдіївського міського центру соціальних служб, служби у справах дітей, управління соціального захисту населення, відділу поліції, центру професійного розвитку педагогічних працівників, інклюзивно-ресурсного центру, загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, Авдіївської міської лікарні, релігійної організації, які будуть в подальшому працювати в міждисциплінарній команді і допомагати патронатному вихователю. Також участь  у тренінгу приймали і патронатний вихователь із своїм помічником.

Протягом двох днів всі учасники заходу вивчали певні норми законодавства, виконували завдання, проєктували різни ситуації.

Підсумком навчального тренінгу буде підготовка та надання рекомендацій патронатному вихователю і запровадження найближчим часом послуги з патронату над дитиною  у  місті.

За інформацією служби у справах дітей Авдіївської ВЦА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *