Захистимо наших дітей від експлуатації. Протидія найгіршим формам дитячої праці

Мільйони дівчат та хлопчиків по всьому світу залучені до роботи, що позбавляє їх можливості отримати належну освіту, шкодить здоровʼю, позбавляє дозвілля та незалежності, порушує їх права. Більшість цих дітей залучені до найгірших форм дитячої праці, до яких належить робота в умовах, шкідливих для здоровʼя, рабство або боргова залежність, незаконна діяльність, наркобізнес, сексуальна індустрія, а також залучення у збройних конфліктах.
Приєднавшись у 1991 році до Конвенції ООН з прав дитини та низки інших міжнародних актів, в Україні вперше в історії кримінального законодавства, у 2001 році, у ст. 150 КК України було передбачену кримінальну відповідальність за експлуатацію дітей.
Актуальною проблемою на сьогодні є те, що батьки, які повинні, в першу чергу, захищати своїх дітей від трудової експлуатації, самі цьому сприяють. Це ще раз підтверджує, що основною причиною трудової експлуатації дітей є низький рівень життя, не можливість забезпечити потреби своїх дітей.
Багато дітей-школярів самі бажають попрацювати у вільний від навчання час та заробити власні кошти і це є досить позитивним чинником. Однак необхідно створити певні умови, звернути увагу на стан здоров’я дітей, їх фізичні і психічні можливості, здійснити організацію громадських робіт влітку, взяти під контроль умови працевлаштування і, головне, не забувати, про те, що це діти, які повинні, в першу чергу, здобувати освіту, розвиватися, відпочивати…
Міжнародна організація праці започаткувала відзначення 12 червня Всесвітнього дня боротьби за ліквідацію дитячої праці в 2002 році, з метою привернення уваги до становища дітей, залучених до дитячої праці та підкреслення важливості боротьби із проблемами, спричиненими існуванням дитячої праці. З метою об’єднання зусиль всіх зацікавлених державних структур, щодо посилення уваги суспільства про наслідки найгірших форм дитячої праці в області була проведена низка заходів, спрямованих на привернення уваги до захисту прав дітей: круглі столи, бесіди-диспути, виховні години, вікторини, оформлені інформаційні стенди, проведені бесіди з прийомними батьками, опікунами, батьками-вихователями, профілактичні рейди по контролю за додержанням законодавства про працю дітей, інтерактивні гри «Безпечна праця», конкурси малюнків «Дитяча праця очима дітей», театралізовані ігри «Я – маленька дівчинка! Я – маленький хлопчик!», тематичні заходи за участю дітей, батьків, працівників служб у справах дітей, уповноважених підрозділів органів Національної поліції, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представників громадських організацій.
Демонструвались відео матеріали з показом заборони експлуатації дитячої праці, розповсюджувались буклети за цією тематикою, на офіційних сайтах окремих районів області розміщені прес-релізи кампанії «Уважні батьки», проводилась роз’яснювальна та профілактична робота серед дітей, батьків, представників підприємств, сільськогосподарських товариств з питань дотримання законодавства про працю неповнолітніх та можливості працевлаштування учнівської та студентської молоді в канікулярний час.
В Бахмутському районі проведена вулична акція «Захистимо наших дітей від експлуатації» в ході якої розповсюджені буклети за вказаною тематикою. У м. Маріуполь проведено міжвідомчу комісію з питань запобігання зайнятості неповнолітніх, в їх числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування за участю департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти міської ради, Маріупольського міського центру зайнятості, Маріупольського міського центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді, сектору ювенальнгої превенції м. Маріуполя філії державної установи «Центр пробації», а також семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
Сподіваємось, що всі проведені заходи та отримана інформація піде дітям на користь, допоможе знайти свій професійний шлях у житті, підвищить рівень їх правовий знань та захистить від експлуатації дитячої праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *