Захист прав та законних інтересів дітей

05.02.2019 року спеціалістами служби у справах дітей Волновської райдержадміністрації Ольгою Кургузовою та Маріанною Бабенко був проведений рейд «Сім`я» в с. Миколаївка та с. Новогнатівка. Було відвідано 2 сім`ї, які опинились в складних життєвих обставинах, 1 сім`я, де мати має намір повернути дитину в свою сім`ю та 2 сім`ї, де виховуються діти під опікою/піклуванням.
Однією з відвіданих сімей була сім`я, де виховується дитина, яка вже перебуває на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, як така, що проживає в сім`ї, що опинилась у складних життєвих обставинах. Нажаль, ситуація в сім`ї не змінюється. Мати виховує доньку сама. В будинку постійно брудно, не прибрано. Ні мати, ні її 15-річна донька не звертають на безлад уваги. На момент взяття дитини на облік мати вживала спиртні напої, вела аморальний спосіб життя, не займалась вихованням, навчанням доньки. З жінкою постійно проводилась профілактична робота працівниками Служби та ювенальної превенції Волноваського ВП. На сьогодні мати дитини має тяжку хворобу, лікується. Спиртні напої не вживає, але в будинку все без змін – темно, брудно, не прибрано. Зі слів жінки – це не безлад, а йде ремонт. Дивно, але в ході ремонту, в нашому розумінні, повинні відбуватись зміни на краще…мабуть не в цьому випадку. Це спосіб життя людей і, нажаль, таких сімей дуже багато, де люди не звертають увагу на антисанітарію. Це їх спосіб життя! Вони не розуміють, як може бути інакше, адже вони так росли, і їх діти так ростуть, і їх онуки так будуть рости. Це дуже прикро, але боротись з цим явищем марно. Прикладом цього була одна сім`я, де батько сам виховує трьох дітей. Безлад, антисанітарія в цій сім`ї – норма, як не намагались розповісти, як потрібно тримати оселю в чистоті – марно. Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації було вирішено показати чоловіку як має бути. Взявши все необхідне для наведення порядку відправились до підопічних. Навели порядок, на ліжках з`явилась чиста постіль, яку також взяли з собою. Краса! Але, на жаль, не надовго. Все дуже швидко стало так, як було. Нажаль щось міняти в своєму житті ніхто не збирається. Це їх спосіб життя. Моторошно одне – діти живуть в таких умовах і, скоріш за все, діти дітей також будуть так жити…
Водночас відвідані сім`ї опікунів. Зазвичай до сімей опікунів питання щодо умов проживання не виникає, але є опікуни, які не в повній мірі створюють належні умови для проживання дитини в силу різних причин. В одній з відвіданих сімей – опікуном є старенька бабуся, яка опікується дитиною, любить, але умови створити не може, в силу свого віку. З бабусею проведена бесіда з питання дотримання санітарних норм в будинку. До другої відвіданої сім`ї опікунів питань не виникло: і умови створені, і дитина забезпечена всім необхідним.  Окрім відвідання сімей в с. Миколаївка та с. Новогнатівка провідним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Кургузовою О. була проведена профілактична бесіда з учнями 8-11 класів Миколаївської ЗОШ на тему: «Попередження правопорушень, дитячої бездоглядності, вживання дітьми спиртних напоїв, наркотичних речовин, насильства в сім`ї та поза нею, суїцидальна поведінка у дітей» та проведена індивідуальна бесіда з учнем 1 класу щодо дотримання правил поведінки в школі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *