Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних та наближених до сімейних форм виховання у Краматорській територіальній громаді

15.12.2021 під головуванням заступника голови облдержадміністрації Юлії Костюніної відбулася нарада з питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних та наближених до сімейних форм виховання у Краматорській територіальній громаді.
Конвенція ООН про права дитини визначає, що дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння.
У Донецькій області загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, складає 5035 осіб, з них у сімейних формах виховання, за оперативними даними служб у справах дітей громад, станом на сьогодні, перебувають 4330 дітей (86%), потребують влаштування у сім’ї понад 500 дітей зазначеної категорії.
У Краматорській територіальній громаді на первинному обліку служби у справах дітей Краматорської міської ради перебуває 453 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них тільки 80% дітей зазначеної категорії перебувають у сімейних формах виховання, на сьогодні 75 дітей зазначеної категорії потребують влаштування у сім’ї громадян.
У Краматорську функціонує лише 2 дитячих будинки сімейного типу, до яких влаштовано 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 7 прийомних сімей, в яких виховується 14 дітей.
Також на нараді розглядалося питання щодо реорганізації центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Краматорської міської ради в центр соціальної підтримки дітей та сімей.
Центр соціальної підтримки дітей та сімей – заклад соціального захисту дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, що утворюється відповідно до потреб територіальної громади.
У структурі такого Центру, можливо створити структурні підрозділи, у тому числі малий груповий будиночок, який призначений для проживання та виховання до досягнення 18-річного віку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в умовах, наближених до сімейних.
Представникам Краматорської громади, які були присутні на нараді, було запропоновано активізувати профілактичну роботу з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, розробити спільні заходи задля розвитку комплексу соціальних послуг, для розвитку альтернативних форм сімейного виховання (пошуку кандидатів та створення на території громади прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу).
Також надано доручення щодо розробки дорожньої карти з розвитку сімейних та наближених до сімейних форм виховання дітей у громаді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *