Служба у справах дітей облдержадміністрації здійснила планову перевірку та надала методичну і практичну допомогу службі у справах дітей Слов’янської міської ради, перевірила умови проживання дітей у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях та відвідали патронатні сім’ї Слов’янської міської ради Донецької області

Станом на 29.07.2021 на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 365 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 258 дітей перебувають під опікою, піклуванням, 66 дітей виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Тобто сімейними формами охоплено 89 % загальної кількості зазначеної категорії дітей.
На території міста Слов’янська функціонує 14 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 101 дитина та 8 прийомних сімей, в яких виховується 22 дитини.
Під час візиту, службою у справах дітей облдержадміністрації було перевірено умови утримання та виховання 35 дітей зазначеної категорії у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.
Усі діти проживають в кімнатах, які мають належні санітарно-гігієнічні та побутові умови для проживання, забезпечені речами відповідно до сезонів та необхідним приладдям для навчання, систематично проходять необхідні медичні огляди.
Батьки-вихователі, прийомні батьки позитивно впливають на дітей. Між батьками та дітьми сформовані довірливі й щирі відносини. В родинах створена затишна сімейна атмосфера. Діти відчувають любов та піклування батьків.
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які влаштовані до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу забезпечені соціальними гарантіями та виплатами відповідно до чинного законодавства.
З метою розвитку творчих здібностей та природних обдарувань діти вищезазначеної категорії залучаються до роботи в гуртках та секціях, участі у міських та обласних конкурсах, класних та шкільних масових заходах.
Службою у справах дітей Слов’янської міської ради проводиться систематичний контроль за виконанням прийомними батьками та батьками-вихователями обов’язків щодо виховання та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
З метою соціального захисту прав, свобод та законних інтересів дітей вищевказаної категорії у місті активізована робота щодо популяризації національного усиновлення, пропагування альтернативних форм сімейного виховання шляхом висвітлення на сайті міста та на офіційній сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *