Служба у справах дітей облдержадміністрації надала методичну та практичну допомогу службі у справах дітей виконкому Сіверської міської ради Донецької області, перевірила умови проживання дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу Сіверської міської ради Донецької області

У Сіверській територіальній громаді (далі – ТГ) на первинному обліку служби у справах дітей   перебуває 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 32 дитини перебувають під опікою, піклуванням, 7 дітей виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

В Сіверській ТГ функціонує 1 дитячій будинок сімейного типу, в якому виховується 9 дітей та 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 5 дітей. На території Сіверської ТГ проживає 40 дітей, які перебувають під опікою, піклуванням громадян.

Під час візиту, службою у справах дітей облдержадміністрації було перевірено умови утримання та виховання 5 дітей зазначеної категорії у     2 прийомних сім’ях.

Усі діти мають належні санітарно-гігієнічні та побутові умови для проживання, вчасно проходять необхідні медичні огляди.

В прийомній сім’ї між законними представниками та дітьми сформувались довірливі та доброзичливі відносини, які будуються на взаємоповазі та взаєморозумінні. У питаннях виховання прийомні батьки спрямовують увагу та зусилля на вирішення нагальних проблем дітей, що є актуальними.

Діти, які влаштовані в прийомні сім’ї не втрачають права на належні їм соціальні виплати. Вони отримують в закладах освіти безкоштовні сніданки та користуються правами безкоштовного проїзду в громадському транспорті.

Ведеться робота з підвищення батьківської компетентності та педагогічного потенціалу опікунів, піклувальників, батьків-вихователів, прийомних батьків, поширення знань та навичок щодо формування життєво-важливих зв’язків, а також спілкування з дітьми. Прийомні батьки, батьки-вихователі систематично та вчасно проходять курси підвищення виховного потенціалу прийомних батьків в обласному центрі соціальних служб. У 2019-2020 роках 3 сім’ї пройшли курси підвищення виховного потенціалу прийомних батьків, батьків-вихователів.

Батьки-вихователі та прийомні батьки отримують грошове забезпечення за надання соціальних послуг, яке встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

Діти вищезазначеної категорії протягом 2020 року стовідсотково були охоплені сімейним відпочинком, а також оздоровлювалися у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Службою у справах дітей Сіверської міської ради Донецької області проводиться систематичний контроль за виконанням опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями обов’язків щодо виховання та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячому будинку сімейного типу, прийомним сім’ям та сім’ям опікунів, піклувальників надається всебічна підтримка, у тому числі за участю громадських та благодійних організацій, працюючих в місті в інтересах дітей, суб’єктів підприємницької діяльності шляхом надання солодких подарунків, адресної допомоги та інше.

З метою соціального захисту прав, свобод та законних інтересів дітей вказаної вище категорії у місті активізована робота щодо популяризації національного усиновлення, пропагування альтернативних форм сімейного виховання висвітлення на сайті громади та на офіційній сторінці Фейсбук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *