Служба у справах дітей облдержадміністрації надала методичну та практичну допомогу службі у справах дітей Слов’янської райдержадміністрації Донецької області, перевірила умови проживання дітей у дитячих будинках сімейного типу та прийомної сім’ї Слов’янського району

На первинному обліку служби у справах дітей Слов’янської райдержадміністрації перебуває 170 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 14 дітей виховуються в прийомних сім’ях і 27 дітей в ДБСТ, 18 – на повному державному утриманні або в професійно-технічних училищах, що складає 1,1 % від загальної чисельності дитячого населення Слов’янського району, з них 89,4 % перебуває в сімейних формах виховання.
Протягом 2018 року було здійснено 1 внутрішньосімейне усиновлення громадянами України, та 1 усиновлення громадянами України, в І кварталі 2019 року кандидату в усиновлювачі надано висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам малолітньої дитини. Протягом 2018 року було усиновлено 10 дітей іноземними громадянами. В 2018 році під опіку, піклування влаштовано 18 дітей, створено 1 дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної сім’ї, в яку було влаштовано 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, також поповнено 1 функціонуючий дитячий будинок сімейного типу та 1 прийомну сім’ю, до яких було до влаштовано 4 дитини. Протягом І кварталу 2019 року під опіку, піклування було влаштовано 7 дітей. Також протягом І кварталу 2019 року було виведено 2 повнолітні дитини з ПС Дудник та ДБСТ Середи у зв’язку з навчанням у вищому навчальному закладі та бажанням перейти на повне державне утримання.
На теперішній час на території Слов’янського району функціонує 7 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 48 дітей та 6 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей. 1 ДБСТ Шатохіних є переселенцями з міста Єнакієве та проживають на території Словянського району з жовтня 2014 року.


Під час візиту служби у справах дітей облдержадміністрації було перевірено умови утримання та проживання 46 дітей зазначеної категорії, які виховуються в 6 дитячих будинках сімейного типу та 1 прийомної сім’ї. Всі діти проживають у власних будинках батьків-вихователів та прийомних батьків, мають окремі кімнати, належні санітарно-гігієнічні та побутові умови для проживання: окремі спальні місця, місце для навчання, дозвілля, достатню кількість одягу, взуття та шкільного приладдя, іграшок тощо.
Діти, які влаштовані в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу користуються всіма пільгами відповідно до законодавства, не втрачають права на належні їм аліменти, пенсії, в закладах освіти отримують безкоштовні обіди, мають «Єдиний квиток». Спочатку кожного навчального року відділ освіти надає матеріальну допомогу батькам-вихователям та прийомним батькам на покупку шкільної форми для дітей.
Батьки-вихователі та прийомні батьки вчасно забезпечують проходження необхідних медичних оглядів дітьми.


Продовжується робота з підвищення педагогічного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів, поширення знань та навичок щодо формування життєво-важливих зв’язків та спілкування з дітьми. Прийомні батьки систематично та вчасно проходять курси підвищення виховного потенціалу прийомних батьків в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
В 2018 році деякі діти-вихованці та прийомні діти оздоровлювалися закордоном (Америка, Болгарія, Канада) за рахунок благодійних організацій та власні кошти батьків-вихователів. також в дитячих таборах як: «Брусіно» в м. Лиман, КП ОДМСОК «Перлина Донеччини» у м. Святогірськ, в обласному дитячому кістково – туберкульозному санаторії у м. Маріуполь.
За рахунок місцевих бюджетів діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримують подарунки до Дня Святого Миколая.
Просимо всіх не залишатися байдужими та долучитися до шляхетної справи, допомогти родинам, де є прийомні діти, щодо взяття їх до родини, і подарувати дітям частинку свого серця і сімейного затишку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *