Служба у справах дітей облдержадміністрації надала методичну та практичну допомогу службі у справах дітей Краматорської міської ради, перевірила умови проживання дітей у прийомних сім’ях Краматорської міської ради Донецької області

Станом на 19.04.2021 на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 448 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 300 дітей перебувають під опікою, піклуванням, 58 дітей виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.
На території міста Краматорська функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 16 дітей та 7 прийомних сімей, в яких виховується 14 дітей. В сім’ях опікунів, піклувальників перебувають 281 дитина.
Під час візиту, службою у справах дітей облдержадміністрації було перевірено умови утримання та виховання 10 дітей зазначеної категорії у 4 прийомних сім’ях.

   
Усі діти мають належні санітарно-гігієнічні та побутові умови для проживання, вчасно проходять необхідні медичні огляди.
В прийомних родинах між батьками та дітьми сформувалось взаєморозуміння; довірливі й щирі відносини. Вплив батьків на дітей можна оцінити, як позитивний, також приділяють достатньо уваги навчанню та вихованню прийомних дітей; співпрацюють з вчителями, завдяки чому підвищується рівень учбової успішності дітей. В родинах створена затишна сімейна атмосфера. Діти відчувають любов та піклування батьків.
Діти, які влаштовані до прийомних сімей не втрачають права на належні їм соціальні виплати. Вони отримують в закладах освіти безкоштовні сніданки та користуються правами безкоштовного проїзду в громадському транспорті.
Ведеться робота з підвищення батьківської компетентності та педагогічного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів поширення знань та навичок щодо формування життєво-важливих зв’язків, а також спілкування з дітьми. Прийомні батьки систематично та вчасно проходять курси підвищення виховного потенціалу прийомних батьків в обласному центрі соціальних служб. Протягом 2020 року 3 прийомної сім’ї пройшли навчання на курсах обласного тренінгу з підвищення кваліфікації виховного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів за програмою навчання, затвердженою наказом Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту від 14.01.2011 №79.
Міським управлінням праці та соціального захисту населення призначено соціальну допомогу на дітей та грошове забезпечення прийомним батькам, які виплачуються своєчасно і в повному обсязі.
З метою розвитку творчих здібностей та природних обдарувань діти вищезазначеної категорії залучаються до роботи в гуртках та секціях, участі у міських та обласних конкурсах, класних та шкільних масових заходах.
Службою у справах дітей Краматорської міської ради проводиться систематичний контроль за виконанням прийомними батьками обов’язків щодо виховання та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
З метою соціального захисту прав, свобод та законних інтересів дітей вищевказаної категорії у місті активізована робота щодо популяризації національного усиновлення, пропагування альтернативних форм сімейного виховання шляхом висвітлення на сайті міста та на офіційній сторінці Фейсбук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *