Служба у справах дітей Донецької обласної державної адміністрації надала методичну та практичну допомогу службі у справах дітей військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області, перевірила умови проживання дітей у прийомних сім’ях міста Авдіївка Донецької області

У м. Авдіївка на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 66 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 3 дітей виховуються в прийомних сім’ях (далі – ПС) і 2 дітей в дитячих будинках сімейного типу (далі – ДБСТ), 3 – на повному державному утриманні в професійно-технічних училищах, всього 95,4 % перебуває у сімейних формах влаштування.
Протягом 2018 року громадянами України усиновлено 1 дитину, 9 дітей влаштовано під опіку, піклування.
На теперішній час на території міста функціонує 4 прийомних сім’ї, в яких виховується 8 дітей.
Під час візиту Служби у справах дітей Донецької обласної державної адміністрації було перевірено умови утримання та виховання 7 дітей зазначеної категорії у 3 прийомних сім’ях.
Усі діти мають належні санітарно-гігієнічні та побутові умови для проживання: окремі спальні місця, місце для занять, дозвілля, достатню кількість одягу, взуття та шкільного приладдя.


В ПС між батьками та дітьми сформувались довірливі відносини, які будуються на взаємоповазі та взаєморозумінні. У питаннях виховання прийомні батьки спрямовують увагу та зусилля на вирішення особистих проблем дітей, актуальних на даний період часу. Прийомні батьки створили всі умови для всебічного розвитку, виховання та проживання дітей.
Діти, які влаштовані в прийомні сім’ї користуються всіма пільгами відповідно до законодавства, в закладах освіти отримують безкоштовні обіди.
Прийомні батьки вчасно забезпечують проходження необхідних медичних оглядів дітьми.
Продовжується робота з підвищення педагогічного потенціалу прийомних батьків, поширення знань та навичок щодо формування життєво-важливих зв’язків та спілкування з дітьми. Прийомні батьки систематично та вчасно проходять курси підвищення виховного потенціалу прийомних батьків в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Діти з прийомних сімей протягом 2018 року оздоровлювалися у Міжнародному дитячому центрі «Артек» м. Вінниця, у обласному дитячо-молодіжному санаторно-оздоровчому комплексі «Перлина Донеччини».

Службою у справах дітей військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області проводиться систематичний контроль виконання прийомними батьками, опікунами та піклувальниками обов’язків щодо виховання та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
З метою соціального захисту дітей зазначеної категорії працівниками служби у справах дітей через засоби масової інформації проводитися робота щодо пропагування сімейних форм влаштування, усиновлення, інших сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *