Раннє втручання: розвиток дитини і підтримка сім’ї

Під раннім втручанням фахівці розуміють систему підтримки і розвитку дітей віком до чотирьох років та їхніх сімей, спрямовану на поліпшення якості життя і малюка, і його близьких, яка має допомогти дитині з будь-якою інвалідністю або особливостями розвитку стати самостійною, а її сім’ї — жити гармонійним життям.

Раннє втручання надає свої послуги насамперед дітям перших років життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних факторів ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу у ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість попередити ускладнення неповносправності в функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.

Урядом затверджено план заходів з реалізації у 2019—2021 роках пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя».

Метою даного пілотного проєкту є створення та розбудова системи надання послуги раннього втручання для дітей з обмеженням життєдіяльності або ризиком виникнення таких обмежень і їх сімей, підвищення якості надання послуги раннього втручання, зменшення рівня інвалідизації дітей в Україні та запобігання їх інституціалізації у ранньому віці.

Донецька область увійшла до числа пілотних областей, в яких здійснюється надання послуги раннього втручання.

На сьогодні в області розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 20.08.2019  № 880/5-19 затверджено «Про реалізацію у Донецькій області в 2019-2021 роках пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя». Відповідно до цього розпорядження в Донецькій області утворено регіональну консультативну раду з реалізації пілотного проєкту, затверджено її склад,  Положення та План заходів на 2019-2021 роки.

http://rvua.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *