Про підсумки проведення громадських та тимчасових робіт серед неповнолітніх у 2021 році

Громадські роботи – універсальний засіб залучення дітей до активної зайнятості корисною працею, попередження  правопорушень, можливість надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості дітей у вільний від навчання час.

Участь у громадських роботах мотивує дитину до праці, змінює її уявлення про роботу і є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу у майбутньому до постійного працевлаштування.

З метою зайнятості дітей у вільний від навчання час, попередження протиправної поведінки, профілактики правопорушень серед неповнолітніх, в області щороку проводиться відповідна робота, направлена на зайнятість дітей у вільний від навчання час. Завдяки проведеній у 2021 році роботі протягом літнього періоду поточного року громадськими та тимчасовими  роботами  було охоплено 115 неповнолітніх, що на 69 дітей більше, порівняно до 2020 року.

Активну агітаційну роботу щодо залучення дітей віком від 14 – 18 років у проведенні громадських та тимчасових  робіт провели служби у справах дітей Покровської, Курахівської, Мирноградської, Вугледарської, Селидівської, Добропільської, Соледарської міських рад та смт Мангуш.

Загалом громадськими та тимчасовими  роботами планувалось охопити 217 дітей, за фактом працювала 91 дитина, а саме: м. Покровськ – 35 (використано із запланованого фонду  238,4 тис.грн), м. Мирноград – 40 (за (використано із запланованого фонду  252,0 тис.грн), м. Добропілля – 16  (використано із запланованого фонду  84,3 тис.грн).

Тимчасовими  роботами  було охоплено 24 неповнолітніх, з яких:          у м. Вугледар – 8 на державному підприємстві «Шахта ім. А.С. Сургая»            м. Вугледар (використано за рахунок підприємства 252,0 тис.грн),                   м. Селидове –2 неповнолітніх (використано за рахунок підприємства 6,2 тис.грн), м. Курахове – 1 (використано за рахунок підприємства 3,4 тис.грн), смт Мангуш – 1 (використано за рахунок підприємства 24,0 тис.грн),  та у     м. Соледар – 12 неповнолітніх учнів ПТНЗ проходили підприємницьку практику, працювали на різних підприємствах і отримали власний заробіток.

У звʼязку з невиконанням доходної частини бюджету, м. Новогродівка, яке щороку брало участь у проведенні громадських робіт та запланувала фонд оплати праці в розмірі 262,0 тис.грн для участі в громадських роботах 33 неповнолітніх, цього року не змогли їх провести.

Із загальної  кількості дітей, які були охоплені громадськими роботами, були і діти пільгової категорії, а саме: 16 – діти-сироти, та діти, позбавлені батьківського піклування, 1 дитина з особливими потребами,  4 дитини з числа внутрішньо переміщених осіб, 1 дитина, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

Діти працювали переважно на прибиранні та благоустрої території міст,  дитячих майданчиків у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних закладах, у КП «Державна служба єдиного замовника», в управлінні праці та соціального захисту населення.

З неповнолітніми було укладено строкові трудові договори у письмовій формі  відповідно до законодавства про працю. Їх працевлаштування було узгоджено з батьками, умови праці  безпечними для життя.

Роботи проведені згідно з чинним трудовим законодавством, на підставі,  яке регулює трудові відносини з неповнолітніми, заробітна плата виплачена своєчасно і в повному обсязі.

Діти отримали власний заробіток, який витратили за бажанням та потребою.

Сподіваємось, що наступного 2022 року ще більше територіальних громад передбачать виділення коштів з місцевих бюджетів для проведення громадських та тимчасових робіт серед неповнолітніх, залучать кошти роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *