Про підсумки попередження насильства над дітьми за 2020 рік

Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.

У суспільстві, що зорієнтоване на загальнолюдські цінності, не можуть бути терпимі прояви жорстокого поводження з дітьми, зневажання їхніх інтересів, оскільки це має тяжкі соціальні наслідки.

Протягом 2020 року виявлено 65 (-14) дітей, які постраждали від різних видів насильства. З названої кількості: 33 (-11) дитини постраждали від фізичного насильства, 27 (-1) – від психологічного, 1 (-6) дитина – від сексуального, 4 (+4) дитини від економічного насильства.

За даними  відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Донецькій області упродовж 2020 року стосовно дітей учинено 274 кримінальних правопорушень (2019 – 306), у тому числі 44 – тяжких та особливо тяжких злочинів, що свідчить про необхідність посилення безпеки та захисту прав дітей з боку всіх структур, які опікуються дітьми.

Дітям, які були виявлені в області протягом 2020 року як такі, що зазнали насильства була надана така допомога:

  • дітей отримали психологічну допомогу;

10 дітей – медичну;

48 дітей – комплексну допомогу;

15 дітей направлено на обстеження до закладів охорони здоровʼя.

Крім того, 45 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності, 2 особи притягнуто до кримінальної відповідальності.

За наданими інформаціями служб у справах дітей міських, сільських, селищних рад територіальних громад, райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій у звітному періоді було розглянуто 433 (+187) повідомлень про скоєння насильства щодо дитини, з яких: в сім’ї – 415 (+ 189), поза сімейного оточення – 18 (-2).  15 дітей були направлені для обстеження до закладів охорони здоровʼя.

У судовому  порядку були захищені інтереси 3 дітей.

З метою захисту прав та інтересів дітей, попередження та подолання домашнього насильства щодо дитини за участю служб у справах дітей протягом              2020 року проведено 469 відповідних заходів (наради, лекції, тематичні зустрічі з батьками, бесіди з підлітками тощо).

Упродовж 2020 року за порушення вимог ст. 173-4 КУпАП (булінг) інспекторами ювенальної превенції складено 6 (-8) протоколів про адміністративні правопорушення

До територіальних підрозділів поліції Донецької області у 2020 році надійшло 799 (-135) заяв та повідомлень щодо зникнення неповнолітніх.

Упродовж доби працівникам поліції вдалося розшукати  759  (95%) дітей, що зменшило ризик вчинення відносно них протиправних дій. На кінець року залишилися нерозшуканими 2 неповнолітніх.

На сьогодні важливо захистити наших дітей не лише від фізичних ризиків, а також від онлайн. Із розвитком технологій зловмисники можуть заволодіти довірою дітей.

Як і в реальному житті, в Інтернеті на дітей чатують небезпеки та виклики. Сьогодні насилля над дитиною  може здійснюватися у віртуальних інтернет-чатах, соціальних мережах, сервісах повідомлень або на ігрових сайтах.

Останнім часом збільшилась кількість випадків отруєння дітьми медичними препаратами. Є смертельні випадки. За попередніми даними працівників поліції, є підозра, що отруєння повʼязані з небезпечними «іграми», які поширюються в Інтернеті.

Небезпека в Інтернеті більш, ніж здається. Діти в своїй більшості не розуміють до яких жахливих наслідків можуть призвести їх дії, які вони вважають розвагою.

Результати дослідження приголомшливі, –  виявляється кожна третя дитина в Україні готова зустрітися із онлайн-другом у реальному житті. І лише 15% українських батьків знають що робити, якщо стикнулися із проблемою в Інтернеті. Всім дорослим необхідно приділяти достатньо уваги підвищенню знань дітей як вберегти себе від можливих ризиків у світовій павутині. А також, як діяти у разі небезпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *