„Основні досягнення у соціальній сфері та перспективи розвитку” – засідання колегії Міністерства соціальної політики України

28 лютого 2019 року в місті Києві відбулось засідання колегії Міністерства соціальної політики України на тему „Основні досягнення у соціальній сфері та перспективи розвитку”.

Засідання пройшло за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра соціальної політики Андрія Реви, голови Київської облдержадміністрації Олександра Терещука, керівників центральних органів виконавчої влади, представників органів соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сімї, дітей та иолоді з усіх регіонів країни, представників місцевого самоврядування.

Під час заходу були обговорені нагальні питання соціальної сфери, підбиті підсумки роботи за минулі період та окреслені завдання на перспективу, відбувся обмін думок між учасниками заходу щодо різних соціальних проектів, які впроваджуються в різних регіонах України.

На засіданні було зазначено, що однією з  реформ, яку реалізує Уряд, є реформа системи інституційного догляду та виховання дітей. В рамках затвердженої Стратегії у 2018 році оптимізовано 59 інтернатних закладів для дітей ( з них: 22 ліквідовано, 12 реформовано у заклади денного перебування). На кінець 2018 року функціонувало 514 закладів інституційного догляду та виховання дітей. У 2019 році заплановано реорганізувати 38 закладів.

Для розвитку сімейних форм виховання другий рік поспіль запроваджена спеціальна субвенція на придбання житла для дітей-сиріт. Придбано 70 будинків для дитячих будинків сімейного типу, до яких влаштовано 466 дітей та 829 квартир для 924 осіб з числа дітей-сиріт. Почали будівництво 9 малих групових будинків; 2 дитячих будинків сімейного типу. У Державному бюджеті на 2019 рік   передбачені кошти на  придбання житла на суму  717,7 млн гривень, що майже на 40% більше ніж у 2018 році.

Особливо було звернено  увагу на активізацію роботи щодо збільшення охоплення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання; відкриття дитячих будинків сімейного типу повинна супроводжувати тенденція до зменшення числа дітей в інтернатних закладах. Особливо це стосується Луганської (84,5%) та  Донецької (84,7%) областей, де цей показник менше 85%. Загалом сімейними формами виховання в Україні охоплено 64861 дитини-сироти  та дитини, позбавленої батьківського піклування, що становить 91,7% від загальної кількості таких дітей, що на 0,4% більше ніж у 2017 році.

Для попередження соціального сирітства, прийняття якнайкращого рішення в інтересах дитини Законом України було зобов’язано створення  служб у справах дітей в обєднаних територіальних громадах. На сьогодні  в Україні працює лише 119 служб в ОТГ та 377 посадових осіб, відповідальних за захист прав дітей.  Створення  служб у справах дітей у громаді дасть змогу зрозуміти причини проблем у родині, надати усі соціальні послуги для дітей, особливо для дітей з інвалідністю, та сімей з дітьми, наближені до місця їх проживання, і таким чином реалізувати превентивні заходи і не допускати влаштування дітей до інтернатних закладів. Для територіальної громади – це одна-дві дитини, розв’язати проблеми яких не важко, а в масштабах країни це тисячі дітей, життя яких проходить в інтернатах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *