Насилля в сім’ї – одна із найболючіших соціальних проблем сьогодення і є однією з форм порушення прав дітей

Загальновідомо, що в сім’ї закладаються основи буття людини, її духовні, моральні, світоглядні якості. Сім’я відіграє визначальну роль у становленні людини, задовольняючи цілу низку психологічних потреб особистості, серед яких: прагнення моральної підтримки, безпеки, захищеності від зазіхань, емоційного комфорту, визнання та прийняття з боку значущих людей. На жаль, для багатьох дітей, які стають жертвами жорстокості власних батьків, піклувальників, родинний спокій є нездійсненною мрією.
Насилля в сім’ї – одна із найболючіших соціальних проблем сьогодення і є однією з форм порушення прав людини. В деяких випадках причиною насильства є пияцтво батьків, безробіття, неспроможність утримання дітей, а також, невміння виховувати своїх дітей. Виховання дітей-це дуже складний процес. Багато батьків не усвідомлюють, що у всіх проблемах дітей, винні самі батьки, але ж вони з позиції сили намагаються досягнути позитивних результатів у вихованні. Такі «горе-батьки» ведуть себе агресивно, що негативно впливає на дітей. Дитина переживає насильство з боку того, хто мав би захищати, підтримувати, а не кривдити її. Це деформує особистість дитини та формує озлоблення до оточення, іноді навіть стає причиною суїцидів.
Протягом поточного року до служби у справах дітей Маріупольської міської ради по Приморському району надійшло 6 повідомлень щодо скоєння насильства відносно 6 дітей. З них, тільки 2 повідомлення знайшли своє підтвердження щодо скоєння фізичного насильства відносно 2 дітей. А саме, дві матері фізично покарали дітей та спричинили їм тілесні ушкодження. Одна мати побила сина-п’ятикласника, чоловічим ременем за провину, а друга – доньку-третьокласницю, за незадовільну оцінку з математики. Саме так вони намагалися виховувати дітей, спонукали добре вести себе та добре вчитися. Районним відділом поліції були відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.125 КК України. Відносно матері хлопчика направлені матеріали до районного суду для прийняття заходів згідно з діючим законодавством. Відносно матері дівчинки слідчі дії тривають.
Хочеться звернутися до батьків дітей: « Любіть дитину та сприймайте її такою, якою вона є. Допомагайте їй у навчанні, розвитку. Проявляйте великодушність до дитини, поважайте її права, визнавайте право дитини бути іншою, вмійте поставити себе на місце дитини. Головніше для всього-це здоров’я дитини. Давайте всі разом скажемо насильству «НІ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *