Дитячі долі

В Україні у кожній другій сім`ї практикують насильницькі методи виховання дітей, хоча закон це забороняє. Нажаль, дітей в суспільстві вважають «власністю» батьків, забуваючи про те, що це особистість. Мало хто замислюється над тим, що у дітей також є права,  і що держава повинна захищати ці права. Дитина – це особистість!  Нажаль, останнім часом, все більше випадків насильства над дітьми трапляється і в нашому регіоні.
Так, місяць тому, службою у справах дітей Волноваської райдержадміністрації дівчинка підліток була влаштована до державного закладу. Їі мати, рішенням Волноваського районного суду була позбавлена батьківських прав. Дівчина перебувала на обліку служби у справах дітей Волноваської райдержадміністрації як така, що проживає в сім`ї, яка опинилась в складних життєвих обставинах, а саме: зазнала фізичного насилля з боку співмешканця матері, «біологічного» батька дитини. З матір`ю постійно проводилась профілактична робота щодо підвищення батьківського потенціалу, дбайливого, відповідального батьківства, недопущення вживання алкогольних напоїв, надавались направлення на безкоштовне лікування до районного наркодиспансеру.  Жінка змінювати в своєму житті нічого не бажала, вся робота з сім`єю не давала бажаного результату, хоча до роботи були залучені і педагоги, і соціальні працівники, і поліція. Результат: старша донька, набула статусу дитини, позбавленої батьківського піклування.
Дуже сподівались, що втративши рідну старшу донечку мати нарешті зробить певні виводи, схаменеться і зробить усе, щоб молодша донечка була поряд з нею. Але сподівання були марними…

До служби у справах дітей райдержадміністрації зателефонували та повідомили про те, що у школу прибігла їх учениця без верхнього одягу та в домашніх капцях і сказала, що мати і батько п`яні. Батько б`є маму і її побив. Дитина була налякана і повертатись додому не хотіла. Цією дівчинкою опинилась та сама менша донечка горе-матері, яка вже втратила свої права на старшу доньку.
Отримавши повідомлення відразу зв`язались з головою населеного пункту, де сталось жорстоке поводження над дитиною, але голова відповів, що його робочий день закінчився і всі питання будемо вирішувати завтра.
Дивна реакція, адже згідно Постанови Кабінету Міністрів України №800 від 3 жовтня 2018 року «голови сільських і селищних рад, у тому числі об`єднаних територіальних громад несуть персональну відповідальність за забезпечення виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, випадків жорстокого поводження над ними, виникнення безпосередньої загрози їх здоров`ю, надання таким дітям допомоги в межах повноважень і своєчасне інформування про них відповідних суб`єктів виявлення та/або організації соціального захисту дітей». Цікаво, як можна спокійно заснути, коли в населеному пункті, який ти очолюєш, дитина постраждала та потребує допомоги? Зв`язавшись з працівниками ювенальної превенції Волноваського ВП отримали підтримку і допомогу. Коли приїхали в сім`ю, то співмешканець матері  спеціалістів Служби навіть на подвір`я не пустив, схопивши вила в руки, аргументуючи це тим, що ми йому заважаємо жити як він хоче, що через нас він втратив старшу доньку, ми постійно намагаємось врозумити його, не даємо вести аморальний спосіб життя, рекомендуємо працевлаштуватися, адже єдиним доходом сім`ї була державна соціальна допомога одиноким матерям, яку вони отримували на двох доньок, потім на одну, коли старшу забрали. А тепер і зовсім можуть залишитись без грошей…Співробітника поліції пустили до хати, де він взяв теплі речі дівчинки та взуття.

Коли приїхали до школи дівчинка дуже зраділа і сказала: «Як довго я на Вас чекала. Я додому не повернусь!». До школи прийшла і мати, де написала заяву про тимчасове влаштування доньки. Співробітником поліції на матір був складений адміністративний протокол за ст. 184 КпАП України.
Доля дитини тепер буде залежати від матері. Якщо жінка не змінить своє життя та не створить належні та безпечні умови для проживання дитини, то питання позбавлення її батьківських прав у відношенні і меншої доньки буде вирішуватись в судовому порядку і тому повернення дитини в сім`ю її матері під великим питанням.
Діти – це беззахисні янголятка, які дуже потребують нашої любові, уваги, турботи та захисту. Тому, хочеться вірити, що люди змінять своє ставлення до насильницьких методів виховання дітей. А якщо стануть свідками жорстокого поводження над дітьми – не будуть байдужими, не пройдуть мимо, а відреагують: хто втрутиться, хто присоромить, а хто і повідомить поліцію, або служби у справах дітей міських рад, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *