Дитяча доля…

Право дитини на сім’ю прописано всіма законами. Виховати дитину-велике мистецтво, це безперервна робота серця, розуму і волі батьків. Тільки в сім’ї дитина пізнає любов, почуває себе щасливою, вчиться будувати власну сім’ю, адже батьки не тільки дають життя, а й відповідають за догляд та виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність, задовольняють щоденні потреби. Саме батькам щоденно доводиться шукати шляхи підходу до дітей, думати над вирішенням багатьох конкретних ситуацій.

Однак  буває так, що батьки не в змозі надавати дітям навіть частку цього. А іноді і зовсім нічого не можуть дати…І, на превеликий жаль, таких батьків  дуже багато.. ,

Так, саме через те, що батьки безвідповідально ставились до доньки і не приділяли їй достатньо уваги, трапилась подія, яка сколихнула всіх. Батьки розлучились, маючи 4 дітей. Старша донька виявила бажання залишитись з батьком, але після розлучення батько почав зловживати спиртними напоями, тому не контролював вільний час доньки та її навчання. Адміністрація школи почала скаржитись на пропуски занять дівчини, її бездоглядність, тому було вирішено провести роботу з матір’ю, яка була зобов’язана забрати дитину до себе, але донька категорично відмовилась жити у родині матері, спираючись на те, що не може жити з матір’ю, тому що мати її не розуміє і окремою причиною є співмешканець матері, з яким дівчинка не змогла знайти спільну мову.

У січні 2021 року дівчинка не приступила до занять після канікул та карантину. Адміністрація школи, хвилюючись за дитину, вийшла в сім’ю та виявила батька дитини мертвим. С Дівчинки вдома не було, після чого вона була оголошена в розшук. Цілий тиждень працівники правоохоронних органів шукали дитину та знайшли її здоровою та неушкодженою. Потім, з розмови з нею було встановлено, що вона переховувалась, бо не хотіла жити з мамою та боялась, що її відправлять до інтернату. З розмови доньки та матері було зрозуміло, що взаєморозуміння там не має, і найближчим часом не буде – дуже багато взаємних претензій і образ у обох. Поспілкувавшись з ними було прийнято рішення, що дитині треба пройти реабілітацію, адже соціально-психологічна допомога їй буде не зайва. За заявою матері,  дівчина була  влаштована до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, де вона зможе перебувати до 9 місяців.

Профілактична робота з матір’ю буде продовжена, адже збереження біологічної сім’ї є головним в роботі соціальних служб. Діти повинні виховуватись в рідній сім’ї, адже для них якою б мати не була, вона їх мати і вони дуже переживають розлучення з нею. Нажаль, бувають такі матері, пріоритетом у яких є не рідна дитина, а пляшка горілки, безтурботне розгульне життя та чоловіки. Будемо сподіватись, що результат роботи з мамою нашої дівчинки буде добрим і дитина повернеться в рідну сім’ю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *